Roletai – ką pirkti norint pagerinti langų šilumos izoliaciją

« Grįžti į tinklaraštį

Augančios sąskaitos už šildymą verčia vis dažniau susimąstyti, kaip išlaikyti šilumą namuose, tam neišleidžiant vis daugiau pinigų. Vienas iš efektyviausių būdų pagerinti šiluminį komfortą – investuoti į roletus. Tačiau prieš pradėdami galvoti, kurie iš jų yra patraukliausi, turėtume užduoti sau keletą klausimų apie šilumos izoliaciją ir šilumos modernizavimą.

Naujų pastatų šilumos izoliacija ir šilumos modernizavimas – keli įžanginiai žodžiai

Sunku kalbėti apie šilumos nuostolių prevenciją nepaaiškinus, kas iš tikrųjų yra šilumos izoliacija. Šis terminas, vartojamas pakaitomis su terminu šilumos izoliacija, nurodo, kokia yra tam tikros savybės savybė išlaikyti šilumą. Kuo geresnė pastato šilumos izoliacija, tuo mažiau šilumos išeina į išorę. Tai pagerina buvimo jame komfortą, o kartu prisideda prie to, kad šiluma viduje išliktų ilgiau.

Deja, kol naujuose pastatuose daug dėmesio skiriama šilumos izoliacijos klausimams, senesniuose ši problema rimta, nes bėgant metams buvo neprižiūrima. Kalbant apie šilumos nuostolių neutralizavimą, negalima nepaminėti termomodernizacijos. Šis terminas reiškia investicijas į šilumos izoliaciją, siekiant pakelti jos lygį. Termomodernizacija iš pradžių siejama su tam tikromis išlaidomis. Tačiau verta prisiminti, kad tam tikru etapu tai ima duoti finansinės naudos.

Žinoma, yra ne vienas veiksnys, kuris turėtų įtakos pastato šiluminėms savybėms. Tai yra rezultatas:

  • statybai naudojamos medžiagos,
  • langų ir durų montavimo būdas,
  • kiti architektūriniai veiksniai (įskaitant, pavyzdžiui, stogo konstrukciją).

Kalbėti apie šilumos izoliaciją būtų nebaigta, jei nepaminėtume šilumos perdavimo koeficiento, apibūdinto U verte ir pateikto W / (m²K). Šiandien tai yra vienas iš svarbiausių parametrų, su kuriuo susiduriame statyboje. Jo vertė yra tiek vienbučiuose namuose, tiek pastatuose, kuriuose gyvena kelios dešimtys ar keli šimtai žmonių, nors pirmuosiuose šilumos nuostoliai iš patalpų yra labiausiai pastebimi. Šiandien susiduriame su reglamentais, kurie aiškiai apibrėžia, koks gali būti didžiausias šilumos perdavimo koeficientas. Žinoma, kuo jis mažesnis, tuo geriau, nes tai reiškia mažesnius šilumos nuostolius, o kartu ir pigesnes sąskaitas už šildymą.

Langų šilumos izoliacija ir jos svarba

Langų šilumos izoliacijai įtakos turi bent keli veiksniai. Nekalbama apie tuos, kuriuos galėtume laikyti mažiau svarbiais už kitus. Taigi šilti langai susideda iš varčios staktos, durų staktos, stiklo ir furnitūros, o bet koks aplaidumas gali prisidėti prie to, kad pro juos greitai pasišalins šiluma. Sunku kalbėti apie tuos langų komponentus, kurie yra svarbesni už kitus. Svajodami apie šiltus langus, reikia atkreipti dėmesį į:

  • Velenų kombinacijos (geriausios iš jų pagamintos iš trijų kamerų, viduje užpildytų tauriųjų dujų).
  • Tarpinės karkasai (jie apjuosia jungtis, pagerina jų kraštų šilumos izoliaciją ir tuo pačiu neutralizuoja laikino vandens garų kondensacijos reiškinį, geriausia izoliacija yra plastikinių rėmų kontekste).
  • Kelių kamerų profiliai (paprastai kuo daugiau kamerų, tuo geresnės konkretaus gaminio izoliacijos savybės).

Išorinis roletas – puikus būdas išlaikyti šilumą namuose

Net ir investuodami į geriausius langus, galime susidurti su problemomis, kad patalpoje būtų šilta. Taigi ieškokime sprendimo, kuris galėtų sustiprinti jų funkcionalumą. Pasirodo, vienas įdomiausių roletų. Juos paminėjus kaip būdą išlaikyti šilumą namuose, dažnai stebina. Tiesa, išorinės langų žaliuzės jau seniai niekam nestebina, tačiau apie jas pirmiausia galvojama kaip apie sprendimą, leidžiantį padidinti namų ūkio narių saugumą.

Išorinių roletų įrengimas ir tinkamas naudojimas duoda išmatuojamą naudą. Pastatas įgyja papildomą dangą, apsaugančią nuo šilumos nuostolių, todėl sumažėja šildymo kaštai. Ypač įspūdingą naudą galima pamatyti žiemos mėnesiais, kai žaliuzės žymiai sumažina sąskaitas. Lyg to būtų maža, išorinių roletų dėka galime kalbėti ir apie šalčio patekimo į konkrečią patalpą rizikos sumažinimą. Tarpe tarp stiklo ir roleto kaupiasi šiltas oras, todėl atsiranda papildomas apsauginis sluoksnis. Pačios roletų konstrukcija, ypač poliuretano putomis užpildytos lamelės, gali prisidėti prie pastato šilumos izoliacijos savybių gerinimo.

Kaip padidinti pastato šilumos izoliaciją naudojant išorines roletus

Roletų šilumos izoliacija ne visada vienodai aukšta. Jei norima padidinti pastato šilumos izoliaciją jas naudojant, verta susipažinti su populiariausiais tipais ir kitų specifika.

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite.

Visi straipsniai ir patarimai »