Išmanūs namai – žingsnis į ateitį

« Grįžti į tinklaraštį

Apie protingiausią namą galima kalbėti apie pastatą, kuriame įrengtos modernios technologijos, padidinančios jo gyventojų komfortą ir saugumą. Viena iš pagrindinių jo savybių yra galimybė padidinti energetinį efektyvumą naudojant ir eksploatuojant pastatą.

Technologijų plėtra neabejotinai daro įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Naudojame darbe ir namuose. Tai padėti mums ką nors padaryti greičiau ir efektyviau, greičiau bendrauti, padidinti saugumo jausmą; jį galima keisti ilgam. Trumpai tariant, technologijos turi palengvinti mūsų gyvenimą. Protingos statybos idėja yra palyginti nauja ir tikrai dar nėra labai paplitusi. Dar visai neseniai išmanusis pastatas buvo kažko išskirtinio ir elitinio sinonimas. Tačiau šiuo metu išmaniųjų namų sistemos tampa vis labiau prieinamos ir netrukus bus plačiai naudojamos ar net būtinos.

Prie šio fakto prisideda augantis supratimas, kad reikia mažinti suvartojamos energijos kiekį. Be to, Europos Parlamento direktyva nuo 2010 metų įpareigoja valstybes nares nuo 2019 metų pradžios visus naujai statomus visuomeninės paskirties pastatus, o nuo 2021 metų pradžios visus Europos Sąjungoje kylančius naujus namų projektus jie buvo kuriami su idėja. mažiausią galimą energijos suvartojimą. Statomame pastate išmanioji instaliacija gali būti pagrįsta tradiciniu kabeliu. Esamoje, jei norima išvengti sienų kalimo ir atnaujinimo, dažniausiai naudojamos radijo belaidės sistemos. Išmanusis įrengimo projektas turi būti pagrįstas išsamia gyventojų poreikių ir reikalavimų analize.

Kaip išmanūs namai palengvina kasdienį funkcionavimą

Anksčiau kiekvienas iš namuose naudotų įrenginių turėjo vieną užduotį ir individualią automatiką su atskirais valdikliais ir nuotolinio valdymo pulteliais, pvz., signalizacija ar šildymo katilu. Tuo metu, kai namuose atsirado naujos ir vis modernesnės instaliacijos: oro kondicionavimas ir vėdinimas, įvairus apšvietimas, žaliuzės (vidaus ir išorės), multimedija ar sodo laistymas, ak? problemų, susijusių su atskiru valdymu. Išmaniosios technologijos šiuo atveju buvo sukurtos remiantis poreikiu sujungti atskiras sistemas į vieną, kad būtų galima vieningai ir lengvai valdyti.

Išmaniųjų namų darbas pagrįstas kompiuterio darbu – plačia tvarkykle, kuri renka ir apdoroja signalus iš namuose ir sode esančių jutiklių. Žodžiai - raktai, rodomi slaptažodžiu "protingas namas", daugiausia yra:

  • Komfortas – išmaniųjų namų sistemos naudojimo patogumas pagrįstas daugelio naudotojų valdymo ir valdymo veiklų nuotoliniu vykdymu.
  • Valstybė - signalizacijos, apsaugos ar atgrasymo procedūrų inicijavimas iškilus pavojingoms situacijoms pastato išorėje ar viduje: už eismo ribų, kai nėra gyventojų - siųsti informaciją savininkams ir apsaugos tarnybai, taip pat apšvietimą, žaliuzes ar durų spyną; viduje: dūmai, anglis, hipotermija, potvynis ir kt.
  • Sutaupoma naudojant pastatą – apskaičiuota, išmanus įrengimas gali sutaupyti apie 30% išlaidų. Tinkamai sukonfigūruotas turi įtakos elektros ir dujų suvartojimui. Pvz.: dirbant su judesio davikliais bus išjungta šviesa, kai patalpoje nieko nebus, atidarius langą/duris į terasą išjungs kondicionierių, sumažins temperatūrą ir pašalins ... ar iš elektros tinklo nereikalingas įranga nakčiai miegoti ir/ar namiškių nebuvimui, ji neįjungs sodo laistymo sistemos, jei neseniai lijo.

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite.

Visi straipsniai ir patarimai »