Dekoratyvinė sodo pavėsinė

« Grįžti į tinklaraštį

Kieme esantis sodas yra ideali vieta poilsiui ir poilsiui. Rytinė kava, akimirka su knyga, susitikimas su draugais ar tiesiog žvilgsnis į dangų – sode viskas „skanu kitaip“.

Mūsų malonumas ne tik tinginiauti, bet ir prižiūrėti sodą bei rūpintis, kad jis gražiai atrodytų. Dekoratyviniai augalai, žydinčios gėlės – visa tai daro mūsų sodą išskirtinį. Visi skirtingi, dviejų vienodų nerasime.

Sodo augalai yra vienas, kitas šauni sodo puošmena gali tapti gatvės baldų elementais; vienos įdomiausių – pavėsinės. Pavėsinė yra žavinga puošmena, o kartu ir vieta, kur karštu oru galėsite atsipalaiduoti pavėsyje ar pasislėpti nuo lietaus. Jo konstrukcija dažniausiai susideda iš aukštų stulpų, sujungtų skersinėmis sijomis arba santvara.

Pergolę galima pastatyti bet kurioje sodo vietoje arba, pavyzdžiui, prie terasos. Taip pat efektyvus pergolių panaudojimas yra praėjimų (atskiriančių vėlesnes sodo dalis) ir vartų (kai juos pastatome prie įėjimo) kūrimas. Jos augalus puošia aukšto stiebo augalai.

Šliaužiantys dekoratyviniai augalai
Sodo pavėsinės gali gražiai papuošti kiemo sodą ar sklypą. Jie gali būti sodinami su įvairių veislių augalais; priklausomai nuo likusio sodo dizaino ir mūsų skonio. Renkantis reikėtų apsispręsti ir dėl gana greitai augančių augalų, kad efekto nereikėtų laukti dar 10 metų. Apaugus konstrukciją, bus sukurta tamsesnė ir žavinga erdvė. Tuo pačiu jie taps unikalia sodo puošmena.

Žemiau pateikiami keli pasiūlymai, kurie gali padėti pasirinkti augalą, kurį norite auginti pavėsinėje:

  • Kininės aktinidijos – greitai auga, dekoratyvi lapija (išvaizda primena ryškią zomšą) ir valgomi vaisiai. Renkantis šį augalą atkreipkite dėmesį, kad jis neatsparus žemai temperatūrai (žemiau -10oC). Todėl jai tinkamos vietos bus nuo vėjo apsaugotos vietos. Žiemai pergolę verta uždengti agrotekstile arba šiaudiniu kilimėliu, tai padės apsaugoti augalą. Jei norime užsiauginti vaisių, reikia pasodinti keletą gabalėlių, kad įvyktų apdulkinimas (vienuose pasirodo tik vyriški žiedai, ant kitų moteriški).
  • Clematis (klematis) - vienas iš dažniausiai pavėsinėse naudojamų augalų. Turi įvairiaspalvius žiedus, kurie žydi labai ilgai – nuo gegužės iki spalio. Renkantis verta pasitarti su specialistu, nes klematis yra reiklus augalas. Gerai jaučiasi šiltoje, bet pavėsingoje vietoje; ant nuolat drėgnos dirvos, pilnos maistinių medžiagų. Taip pat būtina tinkamai patręšti ir genėti.
  • Kintamasis totorius – pasiūlymas mažiau patyrusiems sodininkams. Nereikalauja ypatingos priežiūros; vienodai gerai auga saulėje ir daliniame pavėsyje. Jis taip pat gali augti dirvožemyje, kuriame yra mažiau mineralų. Jai būdingi susisukę, dantyti ir įvairiaspalviai (žalia-balta-rožiniai) lapai. Ant jo atsiranda ir uogų (nevalgomų).
  • Teisingas vynmedis - tai augalas, dėl kurio atsirado pavėsinės. Kad gražiai augtų ir duotų vaisių, didelių reikalavimų nėra. Pakanka saulėtos vietos ir reguliaraus augančių ūglių genėjimo. Taip pat turite reguliariai tikrinti, ar nėra kenkėjų.
  • Paprastoji gebenė – augalas greitai auga ir yra ilgaamžis. Jauni lapai plaukuoti, o senesni – dermalūs ir blizgūs; gėlės (jei pasirodo) yra tik ant senesnių gebenių. Augalas nėra reiklus dirvožemiui, jam idealiai tinka pavėsingos vietos. Tik reikia pasirūpinti, kad jis per daug neužaugtų. Gebenė yra nuodingas augalas.
  • Sausmedis – pasižymi mažais, tamsiai žaliais lapeliais ir žiedais siaurais žiedlapiais. Žiedai žydi birželio ir liepos sandūroje, jų kvapas nuostabus.

Dienoraštis

Taip pat patikrinkite.

Kokios yra dekoravimo tendencijos

Kokios yra dekoravimo tendencijos

Kaip įprasta, metų pradžioje savo tinklaraštyje sekame naujas interjero dekoravimo tendencijas. Kas pasikeitė ir kas vis dar madinga. Kuris...

Daugiau »

Visi straipsniai ir patarimai »